Lech Poznań

Drewniak: Gra w Lechu to spełnienie moich marzeń

Autor: Szymon Ratajczak

Data publikacji: 17.12.2012 11:08

Liczba odwiedzin: 2577

Tagi: lech, lech poznań, szymon drewniak, wywiad z drewniakiem, wywiady, rozmowa z drewniakiem, szymon drewniak rozmowa, newsy

Po zakończeniu rundy jesiennej porozmawialiśmy z Szymonem Drewniakiem. Lechita podsumowuje dokonania zespołu i swoje, opowiada o początkach w Kolejorzu, pierwszym trafieniu i swojej pozycji w drużynie.

Czuję się dobrze w tym zespole, są tu ludzie bardzo pogodni i rozmowni. Ekipa jest zgrana - mówi Szymon Drewniak
 
Czuję się dobrze w tym zespole, są tu ludzie bardzo pogodni i rozmowni. Ekipa jest zgrana - mówi Szymon Drewniak
fot. Marek Zakrzewski

Rozmowa z pomocnikiem Kolejorza

Bułgarska.pl: Drugie miejsce w tabeli, cztery punkty straty do Legii Warszawa. Zgodzisz się, że to jest dobra pozycja do ataku na wiosnę?
Szymon Drewniak: - Jesteśmy wiceliderami, te cztery punkty to naprawdę nie jest dużo. To może szybko stopnieć. Nie będziemy patrzeć jednak w tabeli ani przed siebie, ani za siebie, bo jeśli wykonamy dobrą robotę, to oni będą się nas bali. Mam nadzieję, że tak będzie i że zdobędziemy mistrzostwo Polski. To jest nasz cel.

Zadaję to pytanie wszystkim rozmówcom, więc i Tobie zadam. Macie w zespole poczucie, że dobrze wykonaliście swój obowiązek, czy jest jednak jakieś poczucie niedosytu po tej rundzie, przez to co się działo na Bułgarskiej?
- Tak jak powiedziałem, jesteśmy zadowoleni z pozycji jaką zajmujemy. Niedosyt jest jednak po meczach u siebie. Przede wszystkim, chcielibyśmy tu na własnym boisku znów udowodnić kibicom, że Poznań to jest twierdza. Tak jak w poprzednim sezonie, gdy rywale przyjeżdżali to bali się, bo wiedzieli, że od pierwszych minut na nich ruszymy i może się skończyć jak z Ruchem i Piastem. Oprócz tych przegranych meczów źle wspominamy starcie z Pogonią Szczecin, gdzie zremisowaliśmy, a przeważaliśmy i prowadziliśmy grę.

Wygraliście ostatni mecz rundy, w trudnych warunkach i w trudnym momencie. W Kielcach zagraliście dobry mecz. Jak udało Wam się podnieść po trzech porażkach przy Bułgarskiej?
- Te porażki u siebie nie przytrafiły nam się z rzędu. Przeplataliśmy je meczami wyjazdowymi, które wygrywaliśmy i ten schemat powtórzył nam się trzy razy. Myślę, że jesteśmy mocni pod względem psychicznym, bo gdyby te porażki nas załamywały i opuszczalibyśmy głowy, to nie bylibyśmy na takiej pozycji na jakiej jesteśmy obecnie. Cieszymy się z tych zwycięstw na wyjeździe, a po meczach u siebie mamy oczywiście niedosyt i chodzi tu przede wszystkim właśnie o kibiców. Wprawdzie gramy po to, by zdobywać punkty i do naszego dorobku trudno się przyczepić, ale przede wszystkim gramy dla nich i musimy się poprawić.

Za Tobą pierwsza runda, którą spędziłeś w całości jako pełnoprawny członek pierwszego zespołu Lecha Poznań. Jakbyś ją podsumował w swoim wykonaniu i czy jesteś z nią usatysfakcjonowany?
- Jestem zadowolony z tej rundy. Dużo było rotowań, raz grałem jako defensywny pomocnik, innym razem jako ofensywny. Przytrafiły mi się dwa szczególne mecze – z Górnikiem Zabrze, gdzie czułem "dołek". Czułem, że tracę to, co sobie dotąd wypracowałem, bo latem grałem w prawie wszystkich meczach Ligi Europejskiej. I drugi – z Piastem Gliwice, gdzie po raz pierwszy wystąpiłem jako ta klasyczna "10". Według wszystkich opinii zaprezentowałem się dobrze, a nawet bardzo dobrze. Potem jednak to dobre wrażenie stopniowo malało.

No właśnie. Wprawdzie wiadomo, że zawsze zagrasz tam, gdzie postanowi trener, ale rozgrywający to chyba nie jest pozycja Twoich marzeń.
- To jeszcze zależy od meczu. Po spotkaniu z Piastem wszyscy mówili, że to moja pozycja, po meczu z Wisłą też, bo strzeliłem gola, a potem przyszedł kryzys. W meczu ze Śląskiem zagrałem słabo i wiem o tym. Dużo krytyki było pod moim adresem, że nic nie funkcjonowało. Uważam, że to zależy też trochę od całej drużyny. Jeśli ktoś nie dostaje podań, to nie będzie aktywny.

Twoją nominalną pozycją wydaje się być jednak defensywny pomocnik.
- Tak. To pokazał między innymi ostatni mecz z Koroną. Na tej pozycji czuję się najlepiej. Dobrze w odbiorze, podwajaniu krycia, wyprowadzaniu akcji. Do gry są jednak także reprezentanci Polski – Rafał Murawski i Łukasz Trałka, więc będzie ciężko, ale myślę że będzie to zawsze zdrowa rywalizacja. Mam nadzieję, że trener Rumak będzie szukał dla mnie takich rozwiązań, bym się rozwijał.

W meczu z Wisłą Kraków strzeliłeś pierwszego gola dla Kolejorza i w ogóle pierwszego w lidze. To dla Ciebie pewnie szczególny moment tej minionej jesieni?
- Będę to zawsze pamiętał. Mam nadzieję, że w przyszłości będę o tym opowiadał swoim dzieciom, że udało mi się trafić na ciężkim terenie. Wisła wprawdzie jest w kiepskiej dyspozycji, ale jest naszym odwiecznym rywalem. I to cieszy podwójnie. Była jakaś euforia, bo pierwsza bramka i to jeszcze taka na wagę trzech punktów, jest bezcenna. Mam nadzieję, że jeszcze trochę tych bramek nastrzelam i będę mógł się z nich cieszyć tak, jak z tego pierwszego trafienia.

Myślisz, że sposób gry Kolejorza, jaki zobaczyliśmy w meczach z Ruchem, Piastem, czy Zagłębiem Lubin, to był taki wycinek tego, jak Lech ma grać w przyszłości pod wodzą trenera Rumaka?
- Tak. Te mecze, ale także spotkanie z Koroną pokazały, że potrafimy zagrać tak, jak trener chciał i jak my chcieliśmy. Utrzymywaliśmy piłkę, nie pozbywaliśmy się jej, tak jak ze Śląskiem, gdzie wszystko chcieliśmy zrobić za szybko, były za duże odległości. Tu wszystko było tak poukładane, że byliśmy blisko, był doskok do przeciwnika, rozgrywaliśmy, był spokój na boisku i w naszym zespole.

Pokazywaliście w tej rundzie dwa oblicza. Albo byliście bezlitosnymi kilerami, którzy z jednej, dwóch okazji strzelali zwycięskiego gola, albo waliliście głową w mur, nie mogąc trafić do siatki. Jak to zatem jest z tą waszą skutecznością?
- Myślę, że nad skutecznością można jeszcze trochę popracować, ale moim zdaniem i tak jest zupełnie niezła. Nasz najlepszy strzelec Bartek Ślusarski wykonał znakomitą robotę w tej rundzie. Mam nadzieję, że wiosną też będzie dla nas strzelał i zdobędzie koronę króla strzelców. Stać go na to. Gdyby nie strzelił tych goli, moglibyśmy być dużo niżej w tabeli.

Jesteś chłopakiem z Poznania. Z Łazarza. Stąd. Domyślam się, że jesteś bardzo szczęśliwy, bo prawie każdy miejscowy chłopak marzy, żeby grać w Lechu. Opowiedz coś o tym, opowiedz o swojej przygodzie.
- Ogólnie, czuję się super. Moja rodzina i moi koledzy z są ze mnie dumni. I to też jest fajne uczucie. Gra w Lechu to na pewno jest spełnienie moich marzeń, mówiłem już o tym wielokrotnie. Ale mam już następne i będę jeszcze szczęśliwszy, jeśli moja kariera potoczy się tak jak bym chciał. A chciałbym się rozwijać szybciej, lepiej, bardziej.

A jak to się wszystko zaczęło? I kiedy poczułeś, że futbol to może być to, czym chcesz się w życiu zajmować?
- Byłem kiedyś z tatą w samochodzie, on zobaczył ogłoszenie o naborze i tak to poszło. A poważnie zacząłem myśleć o piłce i Lechu, gdy byłem w juniorach młodszych i trener Mariusz Rumak poprowadził nas do jedynego w historii Kolejorza mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. Bardzo się wtedy cieszyłem i zdałem sobie sprawę, że to może być przełom. Zrozumiałem, że przez taką pracę można dojść do pierwszego zespołu. Przez 2-3 lata od tamtego momentu robiłem swoje jak najlepiej umiałem, żeby zauważył mnie sztab szkoleniowy pierwszego zespołu. Gdy już się dostałem, to była radość, ale zdawałem sobie sprawę, że to może mi szybko wypaść z rąk i że mogę zaprzepaścić szansę. Robiłem więc wszystko, żeby tutaj zostać. Zresztą, cały czas to robię, bo wiem, że jestem młody, a rywalizacja jest cały czas.

Ale chyba czujesz się już pewniej w zespole? Wygląda na to, że się zaaklimatyzowałeś.
- Myślę, że teraz jest optymalnie. Czuję się dobrze w tym zespole, są tu ludzie bardzo pogodni i rozmowni. Ekipa jest zgrana. Nie ma spięć, jest luźna atmosfera w szatni, a na boisku dajemy z siebie 100%.

Rozmawiał: Szymon Ratajczak

ZOBACZ TAKŻE:
Kto zimą trafi do Lecha? Prezes zapewnia: "Będziemy aktywni"
Bartosz Ślusarski: Kiks sezonu jest mój, ale wiosną poprawię skuteczność

Komentarze (25)

 • tere jr szymon (gość)

  tere jr szymon (gość)

  16.07.13, 19:56

  tere jr szymon tere jr sandra tere jr mama tere tata 12345678901011 szymon na mozu je stoji kota sandra ma kon i wikora ma kon 12345678901011 sandra i szymon i mama i tata i natlia ma kona

  Zgłoś

 • zapytam (gość)

  zapytam (gość)

  03.02.13, 12:55

  Czy to prawda że Kosecki nie chce grac w Legii? Podobno jest skłócony z zarządem o nowy kontrakt! Może warto podejść do tematu?

  Zgłoś

 • drewniak (gość)

  drewniak (gość)

  03.02.13, 12:52

  Co my teraz zrobimy? Mamy drewniaka i trzy wysokie drewna zakontraktowane! Teo Heine i Slusorz! Nic tylko wrócić do korzeni! To juz koniec!

  Zgłoś

 • mio (gość)

  mio (gość)

  04.01.13, 00:42

  drewniak ile zarabiasz ja wiedzie zarabiam w A klasie hahahaha i gram 100 razy lepiej

  Zgłoś

 • Prawdziwy Kibol (gość)

  Prawdziwy Kibol (gość)

  19.12.12, 11:27

  A ja się dziwię,że Pan redaktor takim artykułem,który jest napisany niby w dobrej wierze daje możliwość wypisywania tych aroganckich komentarzy małolatom,którzy pewnie nie mają nic innego do roboty jak ubliżać innym ludziom.Na szczęście są jeszcze normalni kibice,którzy tak jak ja nie kierują się ślepą zawiścią.Drewniak,Bereszyński,Linnety,Kędziora to piłkarze,którzy już udowodnili,że potrafia grać w piłkę dziwię się tylko,że chłopak,który mieszka w Poznaniu i kilkanaście lat trenuje w Lechu ma tylu wrogów i zazdrośników wokół siebie,a z drugiej strony to właśnie tacy będą mu zawiścić tego do czego chłopak stara sie dojść!!!!!

  Zgłoś

 • Tomaj 30 (gość)

  Tomaj 30 (gość)

  19.12.12, 10:54

  @ ogorek- jestes takim ogorkiem ze juz twoj "nick " wskazuje na to co soba reprezentujesz. Jesli ty uwazasz ze tylko strzelenie gola jest w pilce jakims osiagnieciem to winszuje tobie glupoty i znajomosci dyscypliny sportu jaka jest pilka nozna. Pozdrawiam inteligentnych i normalnych.

  Zgłoś

 • bolo (gość)

  bolo (gość)

  19.12.12, 10:46

  EJ Cwoki widze ze was niezle porabalo. Tylko zazdrosnicy i zlosliwcy moga wypisywac te brednie. Chlopak dobrze gra a was to boli ? Jestem na kazdym meczu Lecha od wielu lat i widzialem juz mlodych graczy ktorzy wchodzili do druzyny i im sie nie udalo. Drewniak to pilkarz o sporych umiejetnosciach i duzym potencjale pikarskim. Dzieci - wyciagnijcie zeszyty i ksiazki i zacznijcie sie uczyc bo jak ten pilkarz chodzil na treningi to wy prawdopodobnie wystawaliscie po bramach z kolesiami i chlaliscie piwsko i paliliscie cmiki. Wiec teraz dajcie sobie spokoj z tymi zlosliwosciami bo nikt kto zna sie na grze w pilke nie wezmie sobie do serca waszych bzdetow. A w ogole to pewnie jedna i ta sama osoba ktora tutaj wypisuje te bzdury i wylewa swoje frustracje i niepowodzenia na tym portalu.

  Zgłoś

 • tyson (gość)

  tyson (gość)

  19.12.12, 10:01

  Drewniak ty cw elu tańczysz jak dziw ka w burdelu!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prawdziwy z ciebie mosiek snopie !!!!!!!

  Zgłoś

 • ogórek (gość)

  ogórek (gość)

  18.12.12, 23:00

  Drewniak jedyne czego dokonał to strzelenie jednego gola w rozgrywkach. Fatalne podania w stylu Kuby Wilka, który na szczęście odchodzi z Lecha. Proponuję wypożyczenie Szymka do jakiegoś klubu z I, II ligi i niech się ogrywa, może tam zabłyśnie.

  Zgłoś

 • peja (gość)

  peja (gość)

  18.12.12, 20:35

  napisze jeszcze raz.Oprócz Ubiparipa najsłabszy w LECHU.Zero kreatywności,zero pomysłu na gre.Każdy kto ogląda mecze z jego udziałem widzi to doskonale.Chłopak nadaje sie do A klasy.

  Zgłoś

 • Bajbaj (gość)

  Bajbaj (gość)

  18.12.12, 14:11

  Szymek zatańcz dla nas i pokaż znowu pupke,jak potrzeba tapsików na rozruch,To kto jak kto,ale Ty wiesz gdzie podbić...Szymeeek tancz!

  Zgłoś

 • kibol (gość)

  kibol (gość)

  18.12.12, 13:27

  @ Bogdan -zazdrosc to brzydka rzecz- pamietaj o tym . A twoja arogancja tylko potwierdza jakim jestes zalosnym " cwaniaczkiem " bo kibolem to ty na pewno nie jestes a i z pilka w swoim zyciu miales niezbyt wiele do czynienia. wSZYSCY MLODZI POKAZALI ZE POTRAFIA GRAC W PILKE A TO CO TY PISZESZ TO JUZ TWOJ PROBLEM Z KTORYM MUSISZ JAKOS ZYC CHLOPCZE. S miesza mnie takie wpisy takich dzieciokow. Hej Lech i tylko Lech.

  Zgłoś

 • Robert (gość)

  Robert (gość)

  18.12.12, 12:57

  ej @ Marski - z tym nie przygotowaniem pod wzgledem psychicznym to chyba pomyliles zawodnikow bo to wlasnie mlodziutki Linetty pokazal ze nie jest przygotowany do gry od pierwszych minut. Gral dobrze jak wchodzil z lawki a jak gral Linetty od poczatku spotkania to gral kiepsciutko wiec oszczedz sobie tych smetnych komentarzy bo niewiele wiesz i , mniewiele czytasz i niewiele sluchasz a z analizowaniem chyba tez masz jakis problem. Ogolnie mlodzi musza grac wiecej zeby moc sie wzbic na wyzyny swoich umiejetnosci a Drewniak ma potencjal na to aby byc naprawde bardzo dobrym pilkarzem. Powodzenia.

  Zgłoś

 • obserwator (gość)

  obserwator (gość)

  18.12.12, 12:50

  kilku zlosliwcow tutaj zdradzaja ich wypowiedzi. Wiadomo ze to jakies zazdrosne dzieciaki ktore nie maja bladego pojecia o pilce. Szymon Drewniak zawsze byl dobrym pilkarzem i nie przez przypadek zanalazl sie w seniorach. Potrafi zagrac bardzo dobry mecz i troche slabszy ale tak graja wszyscy w Lechu i w calej lidze wiec tzn ze nie odbiega w niczym od innych. Zycze Jemu jak najlepiej i zeby jak najczesciej pojawial sie na boisku bo tylko systematyczna gra pozwoli Jemu jeszcze bardziej sie rozwinac.

  Zgłoś

 • ??? (gość)

  ??? (gość)

  18.12.12, 06:36

  trochę brakuje mu doświadczenia, ale już gra dobrze

  Zgłoś

 • Adi97 (gość)

  Adi97 (gość)

  17.12.12, 23:48

  krytykujacie dalej.. ! a sami wejdźcie na boisko i pokazcie jak gracie cwaniaki !.. Drewniak zarabia wiecej od was w miesiac jak wy w w 1 rok ..[***] sie od niego i spojrzcie na siebie ! chodzace ideały !

  Zgłoś

 • a to [***] (gość)

  a to [***] (gość)

  17.12.12, 16:58

  nie znacie sie panowie krytykanci.Drewniak to przyszlosc Lecha .

  Zgłoś

 • Ig (gość)

  Ig (gość)

  17.12.12, 16:52

  do @Bogdana, twój komentarz jest śmieszny, żenujący świadczący o prostocie, może ty tez pokażesz " swój pysk " i na jego podstawie ocenimy twoje zdolności. Jedzie od ciebie tylko chamstwem

  Zgłoś

 • de (gość)

  de (gość)

  17.12.12, 16:48

  Drawniak jestes tak slaby jak [***] weza :)

  Zgłoś

 • Marski (gość)

  Marski (gość)

  17.12.12, 15:58

  młody , zdolny , perspektywiczny ale niestety na pierwszy skład niestety nie . Nie jest na to przygotowany psychicznie bo gra za bardzo zachowawczo a powinien bardziej kreować grę a niestety nie ma tego ... powinien na razie się ogrywać wchodzić na 20 -30 min żeby nabrać pewności już więcej takiej pewności wykazuje Linetty chociaż młodszy jest i w nim upatrywał bym materiał na dobrego rozgrywającego ale też jeszcze nie teraz dlatego żeby myśleć o Majstrze lub pucharach potrzeba rozgrywającego na teraz który urozmaici grę z przodu bo na razie jest drętwo i jak dla mnie dla zarządu to powinno być priorytet w zimowym okienku transferowym .....

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Relacje live

sobota, 14 lutego
T-Mobile Ekstraklasa, 20. kolejka
18:00 Herb klubu Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin – : – Lech Poznań

Lech Poznań

Herb klubu Lech Poznań

Sonda

Maciej Skorża w Lechu Poznań to...

dobry pomysł.
3628 (91%)
zły pomysł.
350 (9%)

Wideo

 • Zobacz skróty sparingów w Turcji [WIDEO]

  Zobacz skróty sparingów w Turcji [WIDEO]

  Autor: SZKI, Lech TV

  Data publikacji: 21.01.2015 13:54

  Liczba odwiedzin: 823

  Lech Poznań podczas pierwszego obozu w Turcji rozegrał dwa sparingi. Zobaczcie skróty z tych spotkań. »

 • Lech wreszcie zwycięski na wyjeździe [KOMENTARZE]

  Lech wreszcie zwycięski na wyjeździe [KOMENTARZE]

  Autor: T-Mobile Ekstraklasa/x-news

  Data publikacji: 09.12.2014 10:07

  Liczba odwiedzin: 518

  Kolejorz przerwał fatalną wyjazdową passę i pokonał w Krakowie Wisłę 2:1. Zobaczcie, co po meczu powiedzieli Maciej Skorża, Łukasz Trałka i Karol Linetty. »

 • Kolejorz z łatwością rozbił Górnika [KOMENTARZE]

  Kolejorz z łatwością rozbił Górnika [KOMENTARZE]

  Autor: T-Mobile Ekstraklasa/x-news

  Data publikacji: 01.12.2014 19:10

  Liczba odwiedzin: 558

  Poznańska Lokomotywa wygrała z Górnikiem Zabrze 3:0 po golach Kaspera Hamalainena, Szymona Pawłowskiego i Tomasza Kędziory. Zobaczcie pomeczowe komentarze. »

 • Drewniak: Tylko zwycięstwo nas zadowoli [WIDEO]

  Drewniak: Tylko zwycięstwo nas zadowoli [WIDEO]

  Autor: LEK

  Data publikacji: 28.11.2014 14:31

  Liczba odwiedzin: 511

  - Gramy u siebie, na własnym stadionie i tylko triumf nas zadowoli- mówi przed meczem z Górnikiem Zabrze pomocnik poznańskiego Lecha - Szymon Drewniak. »

 • Rząsa: Zastanawiamy się, gdzie są najsłabsze ogniwa [WIDEO]

  Rząsa: Zastanawiamy się, gdzie są najsłabsze ogniwa [WIDEO]

  Autor: LEM, SZKI

  Data publikacji: 27.11.2014 11:26

  Liczba odwiedzin: 1303

  Tomasz Rząsa nie ma pretensji do piłkarzy o brak zaangażowania na treningach i podczas meczów. Zobaczcie, co asystent Macieja Skorży powiedział na spotkaniu z dziennikarzami. »

 • Lechici trenują przed meczem z Górnikiem [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Lechici trenują przed meczem z Górnikiem [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Autor: SZKI

  Data publikacji: 26.11.2014 20:29

  Liczba odwiedzin: 1900

  W niedzielę Lech Poznań zmierzy się na Bułgarskiej z Górnikiem Zabrze. Zobaczcie, jak podopieczni Maciej Skorży przygotowują się do tego starcia. »

Galerie

Polskapresse Sp. z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie bulgarska.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej

Witryna korzysta z plików cookies oraz informacji zapisywanych i odczytywanych z localStorage, aby dopasować interesujące treści oraz reklamy. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki, w szczególności w zakresie cookies, oznacza, że pliki będą umieszczane na urządzeniu końcowym. Możesz zmienić ustawienia przechowywania i dostępu do cookies i localStorage używając ustawień przeglądarki lub używanego urządzenia. Szczegóły w „Polityce Prywatności”.

Zamknij